Het geïllustreerde boekbindersboek

IMG_7618HetGeïllustreerdeBoekbindersboek

Op de achterplat komt ook een leesbare ‘B’. Dit is het patroon. Een papieren versie om te passen en meten en dadelijk ook de perkamenten versie te kunnen snijden.


IMG_7619HetGeïllustreerdeBoekbindersboek

De bandjes had ik van begin af aan wel bedoeld om aan de buitenkant van de boekband te laten zien. Maar op welke manier heb ik pas bedacht terwijl ik met de boekband bezig was. De lengte van het onderste bandje op de achterplat is dan ook te kort. Ik moet dus iets doen aan de insnijdingen waar de bandjes door geregen gaan worden. Daarmee wordt het achterplat in meer opzichten anders dan het voorplat. Op de foto zie je dat het bandje tenminste anderhalf tot twee centimeter te kort is.


IMG_7620HetGeïllustreerdeBoekbindersboek

Het boek komt steeds dichter bij de uiteindelijke vorm. De bandjes rijg ik door de boekband. Ik denk dat ik die bandjes er niet meer uit ga halen.


IMG_7621HetGeïllustreerdeBoekbindersboek


IMG_7622HetGeïllustreerdeBoekbindersboek

Het wordt belangrijk voldoende ruimte te laten voor de bandjes binnen de boekband. Maar ook weer niet te veel. De schutbladen behouden dus de originele functie om stevigheid aan het boek te geven en het boekblok met de boekband te verbinden. De bandjes gaan dat alleen maar ondersteunen. Ik ga dus straks ook eerst de schutbladen verbinden met de boekband. Pas daarna ga ik de decoraties op voor- en achterplat afwerken en daarmee de bandjes vastleggen.


IMG_7623HetGeïllustreerdeBoekbindersboek

Uit het stuk perkament (rechts) ga ik het patroon uitsnijden (links).


IMG_7624HetGeïllustreerdeBoekbindersboek

De verzameling decoratieve elementen.


IMG_7625HetGeïllustreerdeBoekbindersboek

Het eerste bandje zit op zijn plaats op het achterplat.


IMG_7626HetGeïllustreerdeBoekbindersboekAchterplat

Achterplat.


IMG_7627HetGeïllustreerdeBoekbindersboekVoorplat

Voorplat.


IMG_7628HetGeïllustreerdeBoekbindersboek


IMG_7629HetGeïllustreerdeBoekbindersboek

Ter afronding van deze sessie ook nog even geëxperimenteerd met drukken van de letter ‘B’.