AlfabetBoek I

IMG_4056AlfabetBoekI

Even iets anders tussendoor. Een concertina of harmonica. Daarop druk ik met de hand rond de dalvouwen de letters van het alfabet. Daarbij gebruik de recent gekochte afficheletters waarvoor ik een tijd terug de letterzuil heb gemaakt. Welke letters hangt af van de nummer van het boek en het aantal dalvouwen dat uit het papier komt.


IMG_4057AlfabetBoekI

Als ik de letters met de hand op het papier druk komt het vaak voor dat de afdruk niet volledig zwart is. Dat is helemaal niet erg. Dat vul ik aan met verschillende kleuren ecoline. En, oh ja, soms gaat het mis met het drukken, dan gebruik ik een verkeerde letter. Dat is onder andere omdat ik de letters voor de eerste keer gebruik.


IMG_4058AlfabetBoekI

Van het paste papier dat ik de afgelopen weken heb gemaakt gebruik ik een vel om een soort van kaft te maken. In dit voorbeeld gaat het om een dikker papiersoort. De kaft omvat de concertina maar alleen de uiteinden worden vastgezet. Dat wil zeggen dat de concertina volledig uit de kaft kan komen.


IMG_4059AlfabetBoekI

Het boekje is 10 centimeter hoog (de kaft iets hoger) en in een poging veel pagina’s uit één vel te halen zijn de pagina’s 5 centimeter breed. Maar dat is wel erg smal.


IMG_4060AlfabetBoekI

Om het boekje goed te laten sluiten breng ik twee koordjes aan. een ervan kan zich helemaal rond het boekje wikkelen.


IMG_4061AlfabetBoekI

Alfabetboek I in gesloten vorm.