Put a ring on it

IMG_9428Tribulet

Twee weken geleden eindigde ik met iets dat lijkt op een ring maar dat nog wel wat werk nodig had. Hier is een eerste stap. Je schuift het zilver over de tribulet, een conisch stuk metaal. Je hamert met een hamer met kunststof uiteinden op het ilver. Het zilver past zich steeds beter aan de ronde vorm en zakt langzaam naar de juiste diameter van het gereedschap. Wel een paar keer de toekomstige ring omdraaien anders sla je hem schuin.


IMG_9429TribuletHamerRing

Hier zie je de ring op de tribulet. Hij is al aardig rond. Vergelijk dat hieronder maar eens met de laatste foto van het vorige bericht.


IMG_9350RingIMG_9431RingIsRond

Nu nog ‘even’ vijlen en schuren.


IMG_9432ZoisietMetRobijn

Als kerstcadeau kreeg iedere deelnemer een steen, zoisiet met robijn in mijn geval. Een geslepen ovaal. Volgend jaar gaan we die in een kast plaatsen. Ik zie deze steen al helemaal op een boekband.


IMG_9434ZilverenRing

Oh, ja. Ook nog even polijsten. Wordt volgend jaar vervolgd.